AKCIA!! Pri objednávke nad 100 EUR vr. DPH doprava ZADARMO!! NEPLATÍ PRE NADROZMERNÉ ZÁSIELKY!!

ALL BLACK HIGONOKAMI

Kód: 640-060
Neohodnotené
€79 €65,83 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Odoslanie do 24 hodín
Odoslanie do 24 hodín
pre všetky produkty na sklade.
Špecializované náradie
Špecializované náradie
ktoré by ste inde ťažko hľadali.
Bezkonkurenčné ceny
Bezkonkurenčné ceny
pri výhodnom pomere cena × výkon.
Doprava zadarmo do 100 EUR
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 100 EUR

Podrobný popis

Tradičný originálny japonský nôž na každodenné použitie. Pokročilý rad so sendvičovou oceľou - Blue steel "Warikomi" . Čepeľ upravená oxidáciou. Vyrobené v Japonsku.

čepeľ

ALL BLACK

  • Materiál: Blue steel "Warikomi" ( úprava oxidáciou )
  • Hrúbka čepele: cca 3.0mm
  • Dĺžka čepele: 73mm
  • Celková dĺžka: 170mm
  • Dĺžka po zložení: 97mm
  • Rukoväť: black - čierna
  • Made in Japan ( Miki-City )

Vreckové nože Higonokami kované Mitsuo Nagao sú neoceniteľné. Nagao-san je piaty v rade výrobcov Higonokami a ako jediný smie svoje nože nazývať Higonokami . Tento nôž je vyrobený z uhlíkovej ocele a má tradičnú špičku v štýle kiritsuke.

Stredná vrstva čepele je vyrobená z uhlíkovej ocele. Má skvelé vlastnosť maximálnej možnej ostrosti, veľmi jednoduché brúsenie na tradičných kameňoch, ale tiež potrebuje starostlivosť a údržbu. Po použití osušte, vyhnite sa skladovaniu vo vlhkom prostredí a odporúčame sa občasnú konzerváciu olejom.

Nôž sa prvýkrát objavil v roku 1896 ako výsledok zápasov kováčov a kovorobníkov v post-samurajskom Japonsku po veľkej reforme krajiny, ktorú vykonal cisár Meiji na konci 19. storočia. So zrušením triedy samurajov si pokles dopytu po meči vyžiadal diverzifikáciu na nástroje a nože. Vreckové nože sa v Japonsku stali veľmi úspešnými a obľúbenými. Predaje však klesali po tom, čo bola v Japonsku v roku 1961 uzákonená prísnejšia legislatíva pre nože, po smrteľnom bodnutí japonského politika Inejirō Asanuma o rok skôr.

Názov „Higonokami“ je teraz ochrannou známkou spolku Miki Custom Knife Guild v Miki City v blízkosti Osaky a rozhoduje o tom, ktoré značky možno s týmto menom spájať. Avšak iba jeden výrobca piatej generácie KaneKoma (z jeho továrne Nagao Kanekoma v Miki) má legálne povolené nazývať svoje nože výhradne „Higonokami“.[2] Ostatní nožieri tradičného štýlu alebo modernizovanej verzie Higonokami musia svoje produkty označovať ako „Higo“ alebo „štýl Higonokami“.


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: